5 3
drone kiaralama

DRONE KİRALAMA NEDİR?

Basitçe kirala uç sistemi değildir. İHA lisansına sahip kullanıcıların adına kayıtlı cihazla sizin istediğiniz alanda cihaz oparatörünün uçuş gerçekleştirmesidir. Tecrübenizin olmadığını var sayarsak pahalı bir cihazla uçuş yapıp hem cihaza hem de başkalarına vereceğiniz zararlar nedeniyle alanından uzmanlaşmış kişiyi işiniz için drone ile birlikte kiralamaktır.

DRON KİRALAMA FİYATLARI

Drone kiralamak hesaplanması en makul çözüm günlük kiralama yöntemidir neredeyse 1 saatlik drone kiralama bedeliyle günlük drone kiralama bedeli drone kiralama fiyatları, birbirine yakın oranlardadır.

Dron kiralamada etkenler


Çekim alanı erişim

Çekim alanında kullanılacak,kiralanacak ek araç

Konaklama

Süre

Risk faktörü başka bir etmendir örneğin drone ile 2D-3D Haritalama alanları bazen şehirden uzak noktalarda yapılır . Uçuş esnasında yırtıcı kuşların saldırısı olabilecek bölgeler,Av sahaları yüksek gerilim hatlarının olduğu alanlar ile şehir içinde çok kalabalık alanlar (miting ,Konser,etkinlik gibi) riskli bölgelerdir. bu alanlarda uçuş riskli olduğundan risk drone kiralama fiyatına yansımaktadır.Unutmayın ki cihaz almak ile masraflar bitmiyor iha sertifikası telsizle haberleşme belgesi drone sigortası ve görünmeyen masraflar.

Drone Sigortası

Dronelar tıpkı arabalar gibi sigortalanır.Sigorta karşı tarafa verilecek zararları karşılamak içindir. Dronlar araçlar gibi plakaya sahiptir drone kullanımı için ehliyet veya iha lisansı telsizle haberleşme belgesi ve sürücü olur sağlık belgesi gereklidir.Bu işlemler için yetkili kurum SGHM dir tüm izin işlemleri ve kayıt işlemleri için SGHM başvurmalısınız.

Yazar Hakkında
drone pilot,yönetmen kugu montaj web tasarım,reklam tanıtım

Sinan

2010 yılından bu yana modelcilik ve hava çekimiyle ilgili alanlarda gelişmeye devam ediyoruz. Merak ettiklerinize dair iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.